Mandaly na celý život

Mandalám se věnuji již 30 let. Na začátku jsem především meditovala na mandaly, které byly určené k meditacím. Potom jsem začala vybarvovat předlohy, které vytvořili jiní. Jednou se dcera zeptala, jak se taková mandala dělá. Ukázala jsem jí to a to byla naše první rodinná mandala. Pak přišla s nápadem sestavit z mandal celý kalendář a připravit tak originální vánoční dárky pro rodinu a pár přátel. Tak vzniklo prvních 13 kalendářových mandal. Další rok jsme vynechali – mysleli jsme si, že jednou to stačilo a že „opakovaný vtip není vtipem“. Jenže naše okolí nás přesvědčilo o opaku. Když se mě několik lidí zeptalo, proč jsme neudělali další kalendář, došlo mi, že jde o něco víc.

Nejde jen o nějaké obrázky. Je fascinující, co všechno vypovídají barvy a tvary. Tak se do mé mandalové praxe postupně přidal i výklad mandal. A od rozhovorů o významu barev, čísel a tvarů jsem se propracovala ke koučiku.

V současné době máme v nabídce kolekce mandal určených k vybarvení, které jsou v elektronické podobě i v tištěné verzi jako omalovánky. Dále každoročně nabízíme kalendáře v barevné i černobílé verzi. Pořádáme živá setkání, kde si každý může namalovat nebo vybarvit vlastní mandalu a přímo na místě se o ní a o sobě něco dozvědět. Navazujeme i dlouhodobější spolupráci s těmi, kdo chtějí nenásilně a přitom trvale změnit svůj život. Taková spolupráce se pak stává transformativním koučinkem, přičemž pro koučink není malování mandla podmínkou.